Ciekawe miejsca… Włocławek i okolice

Ciekawe miejsca? W Polsce jest ich wiele, ale dziś skupimy Naszą uwagę na Włocławku oraz jego okolicach. Nie masz pomysłu jak spędzić weekend? Zastanawiasz się co znajduje się w twojej okolicy? Już za chwilę poznasz kilka interesujących miejsc na wypoczynek.

A może nad jezioro?

Jest ładna pogoda? To najwyższy czas, aby pojechać nad jezioro. W okolicach miasta możemy wybrać się np. nad Łubę. Możemy rozłożyć tam koc piknikowy na piasku lub usiąść w altanie. To miejsce jest idealne na wypoczynek. Można np. wybrać się na spacer dookoła jeziora. Kolejnym ciekawym miejscem jest jezioro Czarne, położone we włocławskiej dzielnicy Wschód Leśny. Równie miło można spędzić tam wolny czas.

Jezioro Czarne, źródło: własne

Ciekawe miejsce w okolicy…

Ciekawe miejsce w okolicy? Warto odwiedzić zamek w Bobrownikach. Obiekt został wybudowany prawdopodobnie przez piastowskiego księcia dobrzyńskiego Władysława Garbatego (rozpoczęcie budowy szacuje się na XIV w.). Ruiny zamku mogą być ciekawym miejscem na krótką wycieczkę. Z pewnością obiekt zamek przypadnie do gustu pasjonatom historii jak i osobom, które poszukują ładnych widoków. Z tego punktu możemy podziwiać panoramę Włocławka.

ciekawe miejsca, zamek
Źródło: Stock

Włocławski fajans

Ciekawe miejsca to nie tylko ładne widoki. Większość z Nas zna włocławski fajans, jednak warto o nim wspomnieć. Tradycja produkcji sięga roku 1873, kiedy to uruchomiono pierwszą fabrykę. Obecnie fajans zajmuje się nie tylko produkcją naczyń jak kiedyś, ale również tworzeniem personalizowanych np. wazonów czy pucharów. Włocławek może szczycić się tak ciekawym miejscem jakim jest fajans z tradycją.

Czas na planszówki!

Czas na planszówki? Jeśli chcesz spędzić czas grając ze znajomymi to te miejsca z pewnością spełnią twoje oczekiwania. Ciekawym miejscem we Włocławku jest „Taktyk” czyli klub gier planszowych Browaru B. Miło mogą spędzić tam czas zarówno dzieci jak i dorośli. We Włocławku znajduje się kawiarnia Spoko Cafe, w której możemy spotkać się ze znajomymi. Z pewnością umilą nam czas planszówki, które się tam znajdują.

Źródło: Stock

We Włocławku jak i jego okolicy znajdują się miejsca warte uwagi. W artykule zostały przedstawione niektóre z nich. Jedne bardziej oczywiste inne możliwe, że zaskakujące. Nie czekaj! Odwiedź te lub inne miejsca, zwiedzaj i wypoczywaj w wolnym czasie.

Więcej ciekawych miejsc w innych regionach już w krótce!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments