Jak być produktywnym?

Każdy chce być bardziej produktywny, ale czasami na początku brakuje chęci i tracimy motywację. Bycie produktywnym może dla każdego oznaczać różne rzeczy, dodatkowo w zależności od kontekstu i osobistych poglądów. Produktywność może być w miejscu pracy czy w życiu osobistym. Z biznesowego punktu widzenia produktywność jest ekonomiczną miarą procesu tworzenia towarów i usług. Celem produktywności jest zmniejszanie czasu poświęcanego na marnotrawstwo. Na sto procent każdy z nas miał do zrobienia coś innego, lecz powiadomienie na telefonie odwróciło jego uwagę. Zamiast skupić się na obowiązkach spędziliśmy mnóstwo czasu na bezużytecznych rzeczach.

Aby nasze życie było bardziej produktywne należy pamiętać o kilku wskazówkach.

Kluczową radą jest to, że jak pojawia się jakiś problem musimy analizować i znaleźć rozwiązania. Nie zdajemy sobie sprawy, ale prawdę mówiąc zawsze małymi kroczkami i z danej sytuacji jest jakieś wyjście. Musimy pamiętać o tym wykonywać zadania po kolei. Jeżeli zabieramy się za jedno zadanie, wykonujemy je do końca i zabieramy się za następne wtedy, kiedy jesteśmy pewni, że tamto już zostało zakończone. Miejmy na uwadze to, że jeżeli mamy dużo zadań do wykonania najlepiej jest stworzyć listę ich i ustalić priorytety zadań. Jeżeli nasz plan dnia będzie zamierzony i będziemy się go trzymać to wszystko pójdzie nam lepiej. Każdemu zdarzyło się powiedzieć, że brakuje mu czasu. Czy zastanowiliście się czemu go brakuje? Nikt nie zwraca uwagi na nasze nawyki, które często są złe. Dlatego trzeba kształtować nowe nawyki. Na początku musimy przeanalizować towarzyszące nam już nawyki i znaleźć sposoby, aby je poprawić jak tylko się da.

Czasem wystarczy znaleźć dużo prostsze rozwiązanie! 🙂

Wiele ludzi myli pojęcie bycia zajętym a produktywnym. Produktywność polega na robieniu tego co musimy, osiąganiu naszych celów w jak najbardziej możliwy szybszy sposób, ale to proces wymagający dużej organizacji. Bycie wiecznie człowiekiem zajętym to nic innego jak nieumiejętność znalezienia priorytetów w życiu. Nie potrafimy gospodarować swoim czasem, skupiamy się na rzeczach nieważnych. Pomyślmy w ten sposób, ile razy powiedzieliśmy do kogoś no nie zrobię tego, bo jestem zajęty, a prawdę mówiąc leżeliśmy w łóżku przeglądając aplikacje w telefonie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments