człowiek wiecznie zajęty

Co możemy zrobić, aby przestać być człowiekiem wiecznie zajętym?

Odpowiedz jest prosta, jeżeli będziemy produktywni a nie wiecznie zajęci to zdecydowanie więcej czasu zostanie nam wolnego. Robimy to co do nas należy po kolei, wiedząc co jest naszym priorytetem. Musimy przestać marnować swój czas na niepotrzebne rzeczy i nauczyć się go przede wszystkim szanować. Czasu nam nikt nie cofnie i to trzeba mieć na uwadze.  Jeżeli zdarzy się tak, że faktycznie mamy mnóstwo rzeczy wystarczy wszystko sobie dobrze rozplanować. Powtarza się to tysiące razy, a ludzie dalej nie potrafią spróbować? Wystarczy, że posłużymy się kalendarzem, planerem czy aplikacją w telefonie do planowania. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Czym jest produktywność?

Produktywność to umiejętność zarządzania swoim czasem. Kiedy wyznaczymy swoje priorytety nasza ogromna liczba obowiązków do wykonania nie będzie już robiła na nas takiego złego wrażenia. Odrzućmy rzeczy niepotrzebne i skupmy się na tym co ważne.

Przybory ułatwiające organizacje

Wszystko super, a kiedy czas na odpoczynek?

Większość może się zapytać, kiedy będzie chwila dla siebie? Znając siebie wiemy bardzo dobrze, kiedy potrzebujemy odpoczynku i trzeba o tym pamiętać. Każdy musi znaleźć czas na odpoczynek. Ciało i umysł tego potrzebują. Trzeba też pamiętać, że odpoczynek jest kwestią bardzo indywidualną i każdy powinien znaleźć coś dla siebie, są osoby lubiące odpoczynek spędzać w towarzystwie a inni w samotności.

W temacie odpoczynku trzeba zwrócić uwagę na to, że podczas pracy też należy nam się odpoczynek. Wbrew pozorom to tylko zwiększy naszą produktywność i pozwoli nam lepiej się skupić. Krótka przerwa sprawi też, że jeżeli pojawia się jakiś problem mamy chwile na przemyślenie w spokoju i znalezienie rozwiązania. Kolejna sprawa to musimy nauczyć się, aby przestać zwlekać. Jeżeli mamy coś zrobić to zróbmy to od razu. Odkładanie wszystkiego w nieskończoność nie ma sensu. Żyjąc w ciągłym biegu nie mamy czasu cieszyć się i doceniać swoich efektów oraz osiągać wyznaczonych celów.

Pamiętajmy, aby nagradzać siebie samych za osiągnięty sukces.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments