Jak stworzyć viral na TikToku?

TikTok to stosunkowo młoda platforma społecznościowa, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Użytkownicy codziennie wrzucają tam swoje filmy, a niektórym udaje się dotrzeć do potężnego grona odbiorców. Jak więc zrobić viral na TikToku, który skradnie serca innych i stanie się znany?

Pomysł to podstawa!

Bez dobrego pomysłu może być ciężko – warto więc zadać sobie pytanie: jaki kontent będziemy tworzyć? Najlepiej będzie się trzymać tego, co nas interesuje. Takie tematy z reguły kreowane są z pasją i zaangażowaniem. Tego typu treści nie tylko przyjemnie będzie Ci się tworzyć, ale również bardziej zauważą je odbiorcy.

Widza trzeba zatrzymać – dobry TikTok więc musi mieć dobry początek. Warto powiedzieć lub napisać coś chwytliwego, co zachęci do użytkowników dalszego oglądania. Viral na TikToku to często treści poradnikowe, ponieważ wiele osób zapisuje je na później, a ta czynność dobrze wpływa na algorytm. Niezawodnie sprawdzają się także memy, które chętnie udostępniam dalej. Widzów warto również zachęcać do dyskusji w komentarzach. Jednak czy odpowiednia ilość aktywności wystarczy, by nasz film był popularny?

Trendy na TikToku – jak sprawdzić co jest na topie?

Wpływ na liczbę wyświetleń i ogólnie na to, czy nasza publikacja wyświetli się danym odbiorcom, mają trendy. Występują one w wielu formach – mogą to być popularne hashtagi, piosenki, dźwięki czy też określone pomysły na film. Ale skąd wiedzieć co jest zyskuje popularność w danej chwili? Przede wszystkim trzeba być dobrym obserwatorem. Jeśli jesteś uzależniony od przeglądania TikToka to z pewnością żaden trend Cię nie ominie. Z łatwością można zauważyć jakiego rodzaju filmy się powtarzają i jakie się klikają. Jeśli potrzebujemy więcej danych, warto odwiedzić TikTok Creative Center – stronę pełną wykresów dotyczących aktualnych trendów.

Podczas tworzenia tiktoków warto zwrócić uwagę na jakość nagrania i format. Najlepszym wybór to pionowy film – dostosowany do urządzeń mobilnych. Ważną rolę odgrywają też dźwięk i napisy. Najważniejsze jest jednak to, by zainteresować widza i samemu dobrze się bawić!

Poprzedni mój artykuł: Pierwsze wrażenie w social mediach – jak zrobić je dobrze?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments