słowa w języku angielskim napisane na czarnej tablicy

Nauka języka obcego z pomocą nowych mediów cz. 1

Wprowadzenie

W dzisiejszych czasach nauka języka obcego jest niezbędna. Można jednak połączyć ją ze świetną zabawą! Studiowanie języka poprzez Internet, nie zawsze oznacza wydawanie pieniędzy na drogie kursy. Szkolenia online są na ogół tańsze i wygodniejsze niż kursy tradycyjne. Mogą być również bardziej atrakcyjne i równie skuteczne, jeśli mamy wystarczającą motywację. W związku z tym uruchamiamy serię poradników w których postaramy się przybliżyć możliwości jakie pod tym względem kryje w sobie Internet.

Dlaczego warto korzystać z Internetu do nauki języka obcego?

Zanim przejdziemy do omówienia poszczególnych sposobów nauki języka obcego, przyjrzyjmy się dlaczego warto wykorzystać do tego zasoby oferowane przez Internet (i nie tylko).

Nauka języka obcego przy pomocy nowych mediów to:

  • Nauka wszędzie i o każdej porze – wykorzystanie Internetu do nauki języka obcego pozwala Nam przyswajać wiedzę o każdej porze dnia i w dogodnym miejscu – niezależnie od tego czy będzie to kanapa, autobus czy ławka w parku.
  • Personalizacja – ucząc się języka poprzez Internet mamy ciągłą możliwość dopasowania sposobu przyswajania przez Nas wiedzy jak i zakresu, którego chcemy się nauczyć.
  • Komfort – korzystając z Internetu nie musimy martwić się o to gdzie chcemy się nauczyć języka. Korzystając z tego medium możemy usiąść wygodnie na kanapie i delektować się wiedzą.
  • Oszczędność czasu i pieniędzy – pomyślmy tylko ile czasu tracilibyśmy na dojazdy na kursy językowe? Ten czas możemy poświęcić na faktyczną naukę języka. Ponadto, tradycyjne kursy językowe są dość drogie. Dzięki nauce przez Internet możemy zaoszczędzić pieniądze.
  • Szybka informacja zwrotna – dzięki interaktywnym zajęciom mamy możliwość uzyskania praktycznie od razu informacji jakie błędy popełniamy. Dzięki temu wiemy na co musimy zwrócić większą uwagę podczas nauki

Sposoby nauki języka obcego poprzez Internet

  • Materiały audio i wideo (filmy, seriale, podcasty, utwory)
wykorzystaniem newsów w nauce języka obcego
  • Newsy ze świata
dziewczyna siedzi z laptopem, uczy się języków obcych z wykorzystaniem social mediów
  • Social Media
przyciski wyglądające jak flagi państw
  • Aplikacje do nauki języka

Przedstawiliśmy Wam różne sposoby nauki języków obcych z wykorzystaniem nowych mediów. W kolejnych wpisach postaramy się przybliżyć każdy z nich oraz wyjaśnić jego działanie 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments