Odpoczynek – jaki rodzaj wybrać?

Odpoczynek to przerwa w jakimś wysiłku dla nabrania sił lub czas poświęcony na pozbywanie się zmęczenia. Zwykle poprzez robienie tego, co sprawia Nam przyjemność. Czy ktoś z Was zastanawiał się jak można wyróżnić w fajny sposób kilka rodzajów odpoczynku?

Dla mózgu…

Odpoczynek dla mózgu należy się całkowicie każdemu. Czasem warto jest wyłączyć myślenie, wiem, że jest to bardzo trudne i dla niektórych nierealne. Każdy z Nas powinien na chwile zmienić swoje myślenie i pozbyć się chociaż złych myśli, które znajdują się w naszej głowie.

Socjalny? Od ludzi?

Odpoczynek socjalny dotyczy chwili odpoczynku od relacji z ludźmi. Często jest tak, że tkwimy w takich relacjach, które nie wpływają na Nas dobrze. Bardzo dobrą opcją, aby odpocząć jest izolacja.

Ostudź emocje

Odpoczynek emocjonalny to bardzo ważna rzecz, a nie wiadomo czemu ludzie o tym nie pamiętają. Kiedy osiągamy taki stan odpoczynku? Czy jesteśmy szczerzy ze swoimi uczuciami i mówimy o tym otwarcie. Kiedy trzymamy w sobie wszystko nie jest to dobre i nie jesteśmy dla ludzi autentyczni.

Odpoczynek duchowy…

Odpoczynek duchowy jest potrzebny, kiedy ludzie nie mają siły, mają wiele problemów i potrzebują trochę nadziei. Chodzi o takie połączenie się z czymś, co jest większe od samych siebie. Może to być coś oparte na duchowności albo wierze czy religii. Doświadczenie sensu płynącego z doświadczeń duchowych pozwala niejako odpocząć od realnego życia.

Relaks kreatywny? Na czym polega?

Odpoczynek kreatywny polega na spędzeniu czasu na czymś fajnym, działaniu, ale w sposób bardzo artystyczny i wykazujący się kreatywnością. Nie powinna panować tam żadna presja i każdy powinien okazywać to w sposób jaki chce a nie pod presją.

Spokój fizyczny, czy jest ważny?

Odpoczynek fizyczny należy się zdecydowanie każdemu! Każdy z Nas potrzebuję go, kiedy fizycznie nie daje rady. Indywidualnie dobieramy wszystko pod siebie i robimy tak abyśmy czuli się dobrze. Odpowiednia ilość snu czy sposób odżywiania dobrze na to wpływa.

serce na piasku

Wytchnienie od bodźca

Odpoczynek bodźca powinien być wtedy, kiedy jesteśmy pobudzeni przez napływ bodźców, czyli uczucia bądź czynniki fizyczne lub biochemiczne, które powodują reakcję receptorów nerwowych lub innej komórki.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments