Pracuj nad SEO

Pamiętasz porady z pierwszego postu o SEO? Jeżeli nie, zajrzyj do niego, ponieważ będziemy kontynuować to zagadnienie. W nim również rozszyfrowałem skrót SEO i podałem kilka rad. Dziś kolejne 3 zagadnienia, które warto wcielić w życie, aby w jeszcze lepszy sposób docierać do konsumenta. Zaczynajmy!

Mapa strony – Sitemap.xml

Warto tworzyć mapy naszych stron, ponieważ ułatwiają one nawigowanie robotom Google’a po naszej stronie. W tym pliku pokazujemy im, które podstrony są istotne, co się na nich znajduje – zdjęcia, filmy, jak również przekazujemy informacje o tych treściach – przykładowo o typie praw autorskich w przypadku zdjęć, czy informację o czasie trwania filmu. Tworzymy je na kilka sposobów:

  • ręcznie,
  • używając zewnętrznych narzędzi,
  • używając narzędzi dostarczonych przez twórców systemu CMS.
ścieżki dostepu
Źródło: Praca Bez Szefa

Utworzoną mapę musimy podpiąć do Google Search Console, gdzie pokazujemy ścieżkę do pliku .xml na naszym serwerze.

Kary od Google Search Console

Google może nas ukarać poprzez gorsze pozycjonowanie naszej strony w wynikach wyszukiwania lub wręcz jej całkowite niewyświetlanie. Zrobi tak, gdy uzna, że treści jakie publikujemy nie przestrzegają zasad jakości. Poprzez takie działania, uważa, że możemy manipulować wyszukiwarką, na siłę, próbując się jej przypasować. Końcowy użytkownik nie zauważy żadnych zmian wizualnych, po wejściu na taką stronę.

Błędy 404 i 500

Błędy te odpowiedzialne są za brak możliwości wejścia na daną stronę. Błąd 500 to Internal Server Error, co znaczyć może, że serwer może być źle skonfigurowany, występują problemy na nim, albo jest po prostu przeciążony.

błąd 500 na home.pl
Błąd 500 w witrynie opartej na hostingu z home.pl

Na stronach może również wystąpić błąd o oznaczeniu 404. Informuje on użytkownika, że strony o podanym adresie nie udało się znaleźć. Często strony z błędami są personalizowane, w zależności od dostawcy hostingu lub usługodawcy.

błąd 404 na sky-shop.pl
Błąd 404 w sklepach opartych o system sky-shop.pl

Warto wcześniej sprawdzić poprzez Google Search Console, czy wszystko z naszą witryną jest w porządku.

To jeszcze nie wszystko

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, to tylko kolejne 3 porady na temat SEO, jeszcze długa droga przed nami. W kolejnych postach, przedstawię kolejne pomysły i rady, na to co można zrobić lepiej. Aby być na bieżąco zapisz się do newslettera i polub naszą stronę na Facebooku a nic cię nie ominie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments