studia puz włocławek

PUZ Włocławek – kierunek informatyka od strony studenta

Oferta Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku ciągle się powiększa, ewoluuje. Coraz więcej kierunków jest w zasięgu ręki, ale dziś odpowiedzmy sobie na proste pytanie – czy warto studiować informatykę na PUZ? Odpowiem ja, student 2, zaraz 3 roku tego kierunku. Artykuł nie jest sponsorowany a stanowi moją osobistą opinię.

Dla kogo informatyka?

Na samym początku warto powiedzieć, kierunek ten nie jest dla osób chcących małym nakładem pracy osiągnąć sukces – nauki jest sporo. Początek jest ciężki, dużo ogólnie rozumianej matematyki, przez co może dużo osób się odbić. Dla każdego coś się znajdzie i każdy później będzie miał okazję spróbować wszystkiego przed wyborem specjalizacji. Każdy stworzy kilka grafik, każdy skonfiguruje swith od Cisco i każdy stworzy od zera ciekawą aplikację. Zajęć jest sporo i odwołują się one do siebie w kolejnych semestrach – coś wynika z czegoś. Jestem pewny, że własne zainteresowania czy doświadczenie pokrywające się z informatyką będzie na plus.

Programowanie w Visual Studio, grafika poglądowa, źródło: pexels.com

Kadra akademicka PUZ

Nasi wykładowcy to fachowcy, którzy znają temat, bo praktykują go od wielu lat. Niektórzy wydali nawet własne książki, opowiadające zagadnienia naukowe ze swojej dziedziny. Co lepsze, książki te polecane są przez uznane przez młodych ludzi kanały np na YouTube, jak Pasja Informatyki. Wielu nauczycieli akademickich z miłą chęcią odpowiada również na pytania ponadprogramowe, czy po prostu jest otwartych na potrzeby studentów.

Centrum Techniczne i Nowoczesnych Technologii, PUZ Włocławek, źródło: Baza dydaktyczna – PUZ Włocławek

Czy ponownie wybrał bym informatykę na PUZ?

Pytanie trudne, lecz odpowiadam stanowczo – tak. Poza samymi zajęciami atmosfera na uczelni jest bardzo przyjemna. Liczy się też wymiar społeczny i tutaj czujemy się jako wspólnota, oczywiście zależy to też od zażyłości z innymi studentami. Wykładowcy też są ludźmi i nie zawsze patrzą na nas z wyższością, ale zajęcia przez to nie tracą na wartości, więc gdy chcemy się czegoś nauczyć – PUZ zaprasza.

Czy są jakieś dodatkowe aktywności?

Co jakiś czas, pojawiają się tematyczne konferencje czy szkolenia, w których studenci mogą brać udział. Przykładowo odbyłem szkolenie z oprogramowania AutoCAD i całkiem niedługo czeka mnie kolejne z Microsoft Azure Fundamentals, realizowane przez zewnętrzny podmiot.

Dodatkowe atuty

Dużo osób, które miały do czynienia z informatyką, ma manię sprawdzania sprzętu, na którym pracują, tutaj nie mamy czego się wstydzić. Komputery z procesorami i7, czy Ryzenami to urządzenia na których studenci realnie pracują. Dużo jest też komputerów typu All In One, z których chociażby studenci mogą korzystać w przerwie między zajęciami.

Sala programistyczna w PUZ Włocławek, źródło: Zakład Informatyki – Facebook

Dużym atutem jest również koszt studiowania, który wynosi okrągłe 0zł. Jest to świetna opcja, aby zdobyć wyższe wykształcenie bez wydawania złotówki. Jak wcześniej wspomniałem, PUZ ciągle się rozwija i już we wrześniu zmieniamy nazwę na Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku, dzięki pomyślnej decyzji Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Zapraszam również na stronę uczelni i kartę dotyczącą kierunku – Informatyka | Studia we Włocławku(klik)

Mam nadzieję, że ten artykuł rozwiał Twoje wątpliwości, jeżeli nie, zapraszam do zadawania pytań poprzez sekcję komentarzy lub wysłanie wiadomości na adres email z komentarza.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments