Wakacje – gdzie pojechać?

To pytanie pojawia się coraz częściej, każdy zaczyna planować sobie już urlop w pracy. Kilka ciekawych miejsc, wartych uwagi zostało wymienionych już w artykule z okazji Dnia Dziecka. W tym poście poznasz kilka propozycji na wakacyjny wyjazd ze znajomymi i rodziną.

wakacje, czas wolny
źródło: pexels.com

Disneyland

Już od jutra w Polsce dostępny będzie Disney+ (czyli platforma, o której więcej dowiesz się tu -> KLIK) Warto więc wspomnieć o pomyśle na wakacyjny wyjazd, jakim są parki rozrywki Disneyland, które funkcjonują w krajach takich jak:

  • Anaheim w Kalifornii, USA, powstały w 1955
  • Niedaleko Orlando na Florydzie, USA powstały w 1971
  • Tokio w Japonii, powstały w 1983
  • Paryż, Marne-la-Vallée we Francji, 1992
  •  Hongkong, powstały w 2005
  • Szanghaj– otwarty w 2016

Wystarczy wybrać interesującą nas ofertę i zwiedzić nie tylko park rozrywki, ale również wybrany kraj. Dzięki temu urozmaicimy nasze wakacje. Disneyland to miejsce, w którym można poczuć się jak dziecko i wrócić wspomnieniami do czasów, gdy ulubioną animacją była Myszka Miki.

Myszka miki
źródło: pexels.com

Universal Studios Hollywood

Universal Studios Hollywood to studio filmowe i park rozrywki w rejonie San Fernando Valley w hrabstwie Los Angeles w Kalifornii. To jedno z najciekawszych miejsc do odwiedzenia w wakacje. W parku czekają różnego rodzaju atrakcje, między innymi związane z Jurassic World, co spodoba się z pewnością fanom dinozaurów. W parku znajdziemy też atrakcję pt. Czarodziejski świat Harry’ego Pottera, w którym to poczujemy odrobinę magii. Przygotowane atrakcje pozwalają na doznanie uczucia obecności w danym filmie i poczucia związanych z tym emocji. Universal Studios Hollywood to doskonały wybór na wakacyjny wyjazd dla rodzin z dziećmi oraz dla grupy znajomych.

Harry Potter
wakacje, park rozrywki

Opole jako atrakcyjne miejsce na wakacje

Opole jako atrakcyjne miejsce na wakacje. W tym mieście znajduję się słynny Amfiteatr oraz warte uwagi Muzeum Polskiej Piosenki. W okolicy Opola można znaleźć atrakcyjną budowlę – Polski Disneyland. Tak można nazwać zamek znajdujący się w okolicy miasta. Budowla robi z zewnątrz wrażenie, ale istnieje również możliwość zwiedzenia wnętrza. Znajdujący się tam park to doskonałe miejsce na wakacyjne spacery. Warto wspomnieć, iż w Opolu znajduje się również zoo, którego odwiedzenie może być ciekawym spędzeniem czasu.

Zamieszkaj w drzewach

Zamieszkaj w drzewach w te wakacje! Apartamenty do wynajęcia znajdujące się w lesie to doskonały pomysł na wypoczynek. Niewiele osób wie, że takie domki znajdują się w pięknych polskich lasach, a dokładniej w miejscowości Nałęczów. To doskonałe rozwiązanie dla tych co cenią sobie kontakt z naturą i chcą odpocząć od miejskiego hałasu. Domek na drzewie to spełnienie marzeń niemal każdego dziecka. Warto więc wybrać się w to piękne i spokojne miejsce w te wakacje.

wakacje, domek
domek, wakacje

To tylko kilka propozycji na spędzenie czasu w te wakacje. Czy to za granicą czy też w Polsce, w górach czy też nad morzem… Ważne, aby znaleźć czas na odpoczynek cieszyć się wspólnie spędzonym czasem z rodziną i znajomymi w te wakacje.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments