Wielka rewolucja z Google Moja Firma

Już po 30 kwietnia pożegnamy się z aplikacją Google Moja Firma. Ale spokojnie, profilem firmy można będzie nadal zarządzać przez Mapy Google lub bezpośrednio w wyszukiwarce. Właśnie te opcje zastąpią dobrze znaną nam aplikację.

Łatwiejsze i szybsze zarządzanie profilem firmy

Powiedzmy to sobie szczerze – zarządzanie profilem z poziomu Google Moja Firma nie dla wszystkich jest wygodne. W końcu wymaga się od nas poznania kolejnego narzędzia od Google i pobrania kolejnej aplikacji… Już od maja 2022 roku wszystko to ma być o wiele szybsze i prostsze, ponieważ Google Moja Firma po prostu znika. Od tego momentu wystarczy tylko wpisać nazwę swojej firmy w wyszukiwarce lub Mapach Google i z ich poziomu edytować pożądane treści. Właściciele lokalizacji będą mogli w pełni zarządzać informacjami na temat firmy jak i jej promocją poprzez m. in. dodawanie zdjęć oraz opiniami klientów. Ta ogromna zmiana nie wpłynie oczywiście na nasze wcześniejsze ustawienia.

google maps

Co z pozycjonowaniem bez Google Moja Firma?

Wiele osób pewnie się zastanawia czy dane zmiany wpłyną na pozycjonowanie lokalizacji na Mapach Google i w wyszukiwarce. Teoretycznie nic nie powinno się zmienić. Za pozycję firmy w rankingu Google wciąż będą odpowiadać trzy najważniejsze czynniki:
Odległość – czyli jak daleko nasza firma znajduje się od zainteresowanego klienta (im bliżej, tym wyżej się mu wyświetlimy).
Popularność profilu – czyli rozgłos, który nadawany jest dzięki dużej liczbie wyszukiwań naszej firmy, jak również dzięki opiniom klientów i w pełni wypełnionemu oraz aktualizowanemu profilowi.
Trafność – czyli dopasowanie do wpisanego przez użytkownika słowa kluczowego w wyszukiwarce.
Warto więc w dalszym ciągu dbać o widoczność swojej firmy na Mapach Google. Pamiętajmy by aktualizować informacje o swojej działalności, dodawać zdjęcia i dbać o kontakt z klientem. Da to możliwość dotarcia do większego grona odbiorców.

Zmiany te są naprawdę wielkim ruchem ze strony Google. Co o nich sądzicie? Będzie Wam teraz łatwiej z zarządzaniem swoją firmą czy może już tęsknicie za aplikacją Google Moja Firma?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments